Збут арештованого майна на майданчиках Прозорро.Продажі

Законодавство України говорить, що арештоване майно може бути нерухомими та рухомими активами боржників, що повинно бути примусово реалізоване з метою погашення боргових зобов’язань. Протягом тривалого часу механізми збуту конфіскату не підлягали сторонньому контролю, а отже чиновники мали можливість нажитися на цінних речах. У 2021 році відбулися значні зміни у даній сфері — все майно після вилучення зобов’яжуть продавати на онлайн аукціонах.

Особливості збуту конфіскату в Україні

Міністерство юстиції у вересні 2016 року затвердило проект про «Порядок реалізації арештованого майна», який зазначає, що майно боржників має бути реалізоване за допомогою системи електронних аукціонів. Пробний варіант зазначених торгів запустили ще в травні 2014 року з метою дійсної реалізації політики у сфері примусового дотримання судових рішень.

Створений механізм дав можливість ефективного збуту конфіскованого майна за допомогою сучасної інтернет торгівлі. За їх допомогою Україна все ближче наближається до абсолютної прозорості і цивілізованості на ринку активів, яку заблокувала виконавча служба України.

Лише 2020 рік приніс у державну казну 2,7 млрд. грн., отриманих від продажу понад 9 тисяч лотів за допомогою системи державних аукціонів. Серед лотів були і такі, чия вартість становила біля 100 млн. грн., але в основному це:

  1. будинки;
  2. споруди та приміщення нежитлового призначення;
  3. транспортні засоби;
  4. обладнання для промисловості;
  5. електроніка;
  6. одяг;
  7. взуття.

Колишнім Прем’єр міністром Олексієм Гончаруком у 2019 році було зазначено про недовіру до функціонуючої процедури збуту конфіскату. Головна причина цього — необ’єктивна занижена оцінка вартості арештованих активів, а також таємниче зникнення з обліку деяких об’єктів. Тому посадовцями було прийнято рішення запустити систему онлайн аукціонів.

Порядок реалізації конфіскованого майна на інтернет аукціонах

Згідно до наказу міністра юстиції з 1с вересня 2020 року розпочалася співпраця підприємства «Прозорро.Продажі» із державною структурою «Сетам». Таке рішення повинно звести до нуля явище монополії та підвищити конкуренцію між членами онлайн торгів із збуту конфіскату.

Найбільша перевага електронних торгів полягає в їх доступності, публічності і для покупців, і для контролюючих органів. Бути в центрі усіх новин в галузі проведення інтернет аукціонів можна за посиланням https://megasale.com.ua/areshtovane-majno-kupyty-na-majdanchyku-prozoro-prodazhi/.